Yeliz Tek ilk single çalışması “Güllerim Soldu”dan sonra “Yeni Dünya” adlı maxi single çalışmasıyla sevenlerine yeniden merhaba diyor.

Yeliz Tek ilk single çalışması “Güllerim Soldu”dan sonra “Yeni Dünya” adlı maxi single çalışmasıyla sevenlerine yeniden merhaba diyor.

Albüme “Yeni Dünya” adını veren Yeliz Tek, ağız kopuz performansı yaptığı enstrümantel parça “Yeni Dünya”, “Retro”, “Geçmişler Olsun” ve “Geçmişler Olsun Remix” versiyondan oluşan birbirinden güzel 4 şarkılık albümde çıkış şarkısı olarak, Sözü ve müziği; Okan Akı ve Burak Konyar’a, düzenlemesi ise yine albümün müzik yönetmeni Okan Akı’ya ait olan “Geçmişler Olsun”la merhaba diyor.

Şarkıda daha önce hiç kullanılmamış, Orta Asya kökenlerine dayalı Ağız Kopuzu performansı sergileyen ve bu enstrüman için uzun zamandır eğitim alan Yeliz Tek, “Geçmişler Olsun” şarkısıyla oldukça iddialı.

3 aydır üzerinde titizlikle çalışılan “Yeni Dünya” maxi single’ın çıkış tarihi 25 Ağustos’ta Z7 Production etiketiyle Netd Müzik, Youtube kanalında ve tüm dijital platformlarda yerini alacak.

Albümde klip şarkısı “Geçmişler Olsun” oldukça konuşulacağa benziyor. Klibin yönetmenliğini Zafer Ağacık üstlendi. Didim Altınkum’daki Apollon Tapınağı’nda çektiği klibi, toplamda 20 kişilik ekibiyle 3 günde tamamladı. 4K formatında çekilen klibin görüntü yönetmenliği ise Olcay Dülger ve Ozan Sökmen üstlendi.

Albüm fotoğraflarını ünlü fotoğrafçı Ali Eşitmez çekerken, Yeliz Tek’in tüm styling çalışması 8 farklı kostümle Aysun Ağacık imzası taşıyor. “Yeni Dünya” albümü ve klip şarkısı “Geçmişler Olsun”la Yeliz Tek çok konuşulacağa benziyor.

Dünya değişiyor diyen Yeliz Tek “Yeni Dünya” albümüyle iddalı.