Ürettiği eserlerin dinleyiciyle buluşma vaktinin geldiği düşüncesiyle Arpej Yapım etiketi ile Biçilmiş Kaftan isimli pop müzik tarzındaki ilk albümünü 11 Mayıs 2018, Cuma günü yayımladı

Çocukluk yıllarından itibaren müzik ile iç içe büyüyen, kendini bildi bileli şarkı söyleyen Selim Oğur; 1999 yılında klasik gitarla tanıştıktan sonra kendi söz ve bestelerini yapmaya başladı. 2000 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması’nda kendi kurduğu okul orkestrası ile Türkiye dördüncülüğü aldı. Yıllardır İstanbul’da ve Kıbrıs’ta bir çok mekanda gitarıyla akustik performans sergileyen Selim Oğur, orkestrası ile de bir çok mekanda sahne almaya devam ediyor.
Ürettiği eserlerin dinleyiciyle buluşma vaktinin geldiği düşüncesiyle Arpej Yapım etiketi ile Biçilmiş Kaftan isimli pop müzik tarzındaki ilk albümünü 11 Mayıs 2018, Cuma günü yayımladı. Eserlerin repertuvar süreci, ön çalışma ve stüdyo aşaması yaklaşık 8 (sekiz) ayda tamamlandı. Albümde 6 (altı) şarkı yer alıyor; her birinin söz ve bestesi sanatçının kendisine ait. Düzenlemeleri ise Ozan Gülek imzası taşıyor. Albümün kayıtları birbirinden ünlü ve değerli müzisyenler ile Can Stüdyoları’nda alınırken, şarkıların kayıt-mix ve mastering’lerini Ünal Aşkın üstlendi.
İlk olarak albümle aynı adı taşıyan şarkısı Biçilmiş Kaftan’ı kliplendiren sanatçı, ikinci video klibini albümdeki en sıkı slowlarından bir tanesi olan ve dijital platformlarda çıkış şarkısından sonra en çok tıklanan, Türk ezgilerini dibine kadar yaşatırken modern soundla bütünleşmiş bir aşk şarkısı olan Kalbimin Efendisi’ne çekti. Albüme en son dahil olan, son anda sanatçının kaleme aldığı bestelediği bir şarkı olarak önem taşıyor. Sanatçı bu şarkıyı; bir feryat bir yakarış olarak tanımlıyor. Ümitsiz bir aşktan tutun, belki de alev alev perçinlenen bir duygunun çok da imkansız olmadığını vurguluyor. Klibin yönetmen koltuğunda Atakan Merdan oturuyor. Görüntü yönetmenliğini Burak Ekmekçi yaptı. Stüdyo Daylight – Maslak’ta çekilen video klipte şarkının hikayesini vücut diliyle anlatan Selim Oğur’ a, İstanbul’un birbirinden güzel manzaraları eşlik ediyor. Siyah – Beyaz konseptin hakim olduğu video klibin çekimleri 8,5 saat sürdü.
Albüm, Mayıs ayında tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşurken ikinci video klip Kalbimin Efendisi 20 Aralık 2018 saat 13:00’ te NetD müzik YouTube kanalında ve tüm müzik kanallarında yayınlandı.

KALBİMİN EFENDİSİ
SÖZ - MÜZİK: SELİM OĞUR
DÜZENLEME: OZAN GÜLEK
YÖNETMEN: ATAKAN MERDAN
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: BURAK EKMEKÇİ
KURGU: OLCAY DÜLGER
KOSTÜM TASARIM: HAKAN AKKAYA
STYLİST: HAKAN ÖZTÜRK
MAKE UP: UTKU AĞAGİL
KONSEPT DANIŞMANI: CENK ALPTEKİN
SANATÇI ASİSTANI: PELİN GÜMÜŞ
MEKAN: STÜDYO DAYLIGHT-MASLAK