Sertab Erener, 30 yıllık müzik kariyerinde biriktirdiği şarkıları 'Her Dem Yeşil' projesiyle yeniden seslendiriyor. Kariyerindeki unutulmaz eserlere yeni bir soluk getirecek olan Sertab Erener, ilk olarak 'Sakin Ol' şarkısı ile projeyi başlattı.

Sakin Ol’u 28 Mayıs 2021 tarihinden itibaren tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz. Sanatçı Her Dem Yeşil projesinden şöyle bahseder:“İlk göz ağrısı “deyimi, bir sanatçının, onun ilk işinin yapım sürecindeki varoluşsal sancılarını ne güzel anlatıyor değil mi?

Kendini anlamlandırmak, tanımlamak, sesini bulmak ne kadar zormuş meğer. İyileşmeyen kolitime rağmen başlamıştı albüm kayıtları. Konservatuarda öğrenciydim, kendi grubumun solistiydim, reklam müziklerinin sesiydim ve Sezen ile beraber onun vokalisti olarak sahneye çıkıyordum.

Ailenin alkışlanan şarkıcısı, vokalisti, öğrencisi olarak öyle bir yük yüklemiştim ki omuzlarıma, albümün sonunu getiremeden hastanelik oldum bir kere daha.

Şimdi geriye dönüp baktığımda ilk albümümün adının ‘Sakin Ol “olması baya ironikmiş aslında.

Beni dinleyecek olanlara sesimi ispat etmem, ailemin gurur duyacağı bir albüm yapmam, öğretmenlerime şarkıcılığımı beğendirebilmem ve başarılı olmam bunların hepsi beni hiç de sakin biri yapmıyordu o zamanlarda.

Bugün ilk albüme ait arşiv görüntülerini tekrar seyrettiğimde kendime, o kız çocuğuna bakıyorum ve teşekkür ediyorum beni ben yapan herkese ve her şeye…Soru:

30 yıllık bu şarkıya, nasıl bir düzenleme yapmalıydık veya ben nasıl söylemeliydim?

Cevap:

Besteye ve söze, yaşadığımız zamanın rengini, tonlarını, tavrını ve bu cağın müziğinin soluğunu koymalıydık.

Zaten:

Sezen “Her Dem Yeşil “şarkılar yapar bunu hepimiz biliyoruz,

Şimdi:

Uzay yasasaydı şarkıya aynı bu şekilde yaklaşırdı,

Ruhu şad olsun, onu çok özlüyorum.

Tanıştığımız ilk günden bugüne,
30 yıl boyunca birikmiş onca şarkıdan

“Her dem yeşil “kalır dediğiniz

30 şarkıyı bir araya getiren albüm …

Umarım “Her Dem Yeşil” albümü şarkıları, bizi birbirimize bağlayan en güzel anılarımızı tazeleyecek ve onlara yenilerini ekleyecek...

Sertab Erener

TECHSOFT Web Tasarım Hizmeti Web Tasarım Hizmeti ile Hazırlanmıştır.