Uzun bir aranın ardından tekrar profesyonel müzik kariyerine geri dönen Nejat Çarkacı, 2016 yılının mayıs ayında müzik marketlere sunduğu "Sevda Yorgunu" isimli single çalışmasıyla büyük beğeni toplamıştı. Sanatçı, söz ve müziği kendisine ait olan yeni şarkısı ‟Varsın Ayrılık Olsun “ ile tekrar sevenleri ile buluşuyor. Doksanlı yılların hit şarkılarının besteci ve yorumcusu Nejat Çarkacı nın yeni şarkısının düzenlemelerini Ali Tolga Demirtaş yaptı.

Onun için hayat bitmeyen bir şarkı…

Hayat bir şarkıdır aslında…
Her birimizin ayrı melodilerden söylediği, kimi zaman hüzünle, kimi zaman neşeyle dudaklarımızdan dökülen namelerdir hayat . İşte ben o hayatın tam ortasında şarkılarımı söylüyorum diyor Nejat Çarkacı. Damarlarımda müzik, içimdeki sonsuz aşkla. Ve soruyor… Sizde bana eşlik eder misiniz ?


NEJAT ÇARKACI ( Besteci, söz yazarı, yorumcu, reklamcı ve baba...)

Her şey, annesinin bir ilkokul çocuğuna hediye ettiği mandolin ile başladı. 1971 Ankara doğumlu olan Nejat Çarkacı, ilkokulda eline aldığı mandolini, ortaokulda gitar ile değiştirdi. Lise de ise gitarına sesi eşlik etmeye başladı. Üniversiteye kadar çok sesli okul korolarında korist olarak yer aldı ve ardından Hacettepe Devlet Konservatuarı yarı zamanlı koro bölümünde şan eğitimine başladı. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'nde klasik müzik eğitimi aldı. O yıllarda bıkmadan usanmadan çalıştı, sözler yazdı şarkılar besteledi. 1990 yılında "Ben Sana Doğru" isimli ilk albümünü yayımladı. O dönemde katıldığı birçok ulusal ve uluslar arası yarışmalarda derece ve ödüller aldı. Ardından 1996 yılında "Sar Beni" isimli ikinci solo albümünü çıkarttı. Bu albümün iki hit parçası olan "Akasya Kokulu Yarim" ve "Özledim", uzun süre müzik listelerinin en çok dinlenenleri arasında yer aldı. Albümlerinde her zaman söz ve müzikleri kendine ait eserleri kullanmaya özen gösterdi. 1998 yılında sahnelerden uzaklaşıp Jingle Market isimli müzik prodüksiyon şirketini kurdu ve reklam cingılları yaparak reklam sektörüne adım attı. Reklam cingılları, jenerik müzikleri, dizi ve film müzikleri ile pek çok markanın sesi olan Nejat Çarkacı, 2005 yılında reklam ajansı Artifeks Medya’yı kurdu. Ajansı bünyesinde edindiği yönetmenlik tecrübesiyle birçok reklam filmi, kamu spotu, tanıtım ve belgesel filmler çekti. Halen birçok ulusal markaya iletişim hizmeti veren kreatif reklam ajansının ajans başkanlığı görevini sürdüren Çarkacı, üç çocuk babasıdır.