Murat Dalkılıç ile yaptığı "Lüzumsuz Savaş" şarkısındaki düeti ile dikkatleri üzerine çeken ZEYNEP BASTIK'ın 2014 yılında yayınlanan ve müzik listelerinde uzun süre üst sıralarda yer alan teklisi "FIRÇA "nın ardından ikinci teklisi "ŞAHANEYİM' Samsun Demir prodüktörlüğünde DMC etiketiyle yayınlandı.


Genç şarkıcının yeni şarkısı "ŞAHANEYİM" in Söz ve Müziği Caner Yemez-Murat Dalkılıç imzası taşırken Aranjörlüğünü ise İskender Paydaş yaptı. Şarkım tam anlamıyla benim enerjimi yansıtıyor diyen Zeynep Bastık'a klibinde ünlü oyuncular Müjde Uzman ve Birand Tunca'nın yanısıra en yakın kız arkadaşları eşlik etti. Klibin yönetmeni ise Eray Altay.

Genç yaşına rağmen pek çok başarılı sahne çalışmasına imza atan Zeynep BASTIK uzun yıllar Murat Dalkılıç'ın vokalistliğini yaptı. Kariyerine solo çalışmalarıyla devam eden başarılı şarkıcının sahne performansından etkilenen Türkiye'nin önemli köşe yazarları köşelerinde Zeynep Bastık'tan bir çok kez övgüyle söz etti.

Güçlü sesi ve yorumuyla ilk aşkı olan müziğe ve sahne çalışmalarına devam eden genç şarkıcı aynı zamanda oyunculuğu da kariyerine ekledi. "Adı Mutluluk ve "Umuda Kelepçe Vurulmaz" adlı gençlik dizilerindeki oyunculuk performansıyla da eleştirmenlerden tam not aldı.