Türk pop müziğinin başarılı seslerinden Nejat Çarkacı, 90'lı yıllarda hafızalara kazınan "Akasya Kokulu Yarim" şarkısıyla yine, yeni, yeniden sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. 
90'lı yıllarda hit olmuş Akasya Kokulu Yarim şarkısıyla milyonlara ulaşan Nejat Çarkacı, söz ve müziği kendisine ait olan bestesini 2017 yazı için yeniden düzenledi. Kısa bir süre önce yayımladığı "Varsın Ayrılık Olsun" isimli şarkısı ve video klibiyle büyük beğeni toplayan Çarkacı, bu kez enerji deposu bir cover ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 
Düzenlemeler Ali Tolga Demirtaş'tan, Kayıt Sezen Aksu'dan
Nejat Çarkacı Akasya Kokulu Yarim şarkısının cover çalışmalarında son zamanlarda adından sıkça söz ettiren ve başarılı projelere imza atan Ali Tolga Demirtaş'ı tercih ederken, şarkının kayıtları alanında birçok ünlü müzisyenin eşliğinde Sezen Aksu'nun sahibi olduğu Lonca On Air stüdyolarında gerçekleştirildi.
 
Akasya Kokulu Yarim 21 Sene Sonra Yeniden Listelere Aday
Müzikseverlerin 96 yılında severek dinlediği ve yine yaz aylarında ilk versiyonu yayımlanan Akasya Kokulu Yarim o zamanlar haftalarca listelerin üst sıralarında yer almış, çok konuşulmuş ve çok sevilmişti. Şarkının yeni düzenlemesi bugünün müzik anlayışı ile yeniden hayat bulurken, şarkının müzikal ruhunun kaybedilmemesine oldukça özen gösterildi.
 
Alaturka Pop Ruhuna Remix Dopingi
Enerji dolu bir şarkı olan Akasya Kokulu Yarim'i remix tabanlı kulüp müziğiyle birleştiren bu yeni çalışma, kıpır kıpır ritimleri ve güçlü altyapısıyla adeta bir doping etkisi yaratıyor ve geçmişte de olduğu gibi bu yazın da en sevilen şarkılarından biri olma yolunda çok güçlü bir aday.
 
Klip Çekimleri Yakında
Disiplinli ve ince eleyip sık dokuyan yapısıyla gerçekleştirdiği her projede daima en iyisini hedefleyen Nejat Çarkacı, şarkısının yeni düzenlemesi için yeni bir klip çekimi gerçekleştirecek. Çekimleri Mayıs ayı sonuna doğru başlanacak klip çalışmasının haziran ayının ikinci haftası tüm müzik kanallarında yayında olması planlanıyor.