Söz yazarı, besteci, yorumcu Tan Taşçı, sekizinci stüdyo albümü “Bana Aşktan Söz Etme”yi “tctvl” etiketiyle 07 Eylül 2018 cuma günü tüm dijital platformlarda yayımladı.

Söz yazarı, besteci, yorumcu Tan Taşçı, sekizinci stüdyo albümü “Bana Aşktan Söz Etme”yi “tctvl” etiketiyle 07 Eylül 2018 cuma günü tüm dijital platformlarda yayımladı.

Albümde yer alan tüm şarkıların söz ve bestelerinde kendi imzası bulunan Tan Taşçı, dünya müziğiyle kendi müziğini birleştirerek new age ve ethnic elektronik öğeleri de şarkılarına taşıdı. “Bana Aşktan Söz Etme” de kemik dinleyicisinin kendisinden beklediği yeni “Tan Taşçı” şarkılarına da yer veren sanatçı, müziğinde yarattığı seçici çeşitlilik ile kariyerinin en verimli döneminde olduğunun altını çizdi.

Tan Taşçı’nın hazırlık süreci bir(1) yıl süren yeni albümünde yer alan şarkıların düzenlemelerini ise Tan Taşçı(Aşksa Gel), Sezgin Gezgin(Hafız, Ne Olursan Ol Gel, Yalan) Okan Akı(Yar Elinden) ve Catwork(Aşksa Gel-remake-, Zora Sarıldık) üstlendi.

“Aşks Gel”e 250 Yıllık Zırh.

Tan Taşçı’nın yeni albümünden ilk video klip şarkısı ise “Aşksa Gel” oldu.
Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Onur Özışık kreatif direktörlüğünde çekilen video klipte Tan Taşçı Osmanlı askerleri için özel olarak üretilmiş ikiyüzelli (250) yıllık gümüş zırh giydi.

Oniki(12) kilogramlık antika zırh ile 6 saatten fazla kamera önünde kalan sanatçıya dört kişilik cast ekibi eşlik etti. “Aşksa Gel”in video klibinde makyaj sanatçısı Rıfat Yüzüak tarafından özel makyaj teknikleri kullanırken, klibin moda editörlüğü Koral Sagular tarafından yapıldı. Oniki (12) saat süren klip çekimleri Sarıyer Rumeli Feneri Topçu Kalesi'nde gerçekleşti. Orta Asya Türk kültüründen ögeler taşıyan klipte özellikle Şamanizm
ve Tengrizm detaylarına vurgu yapıldı.

Tan Taşçı’nın kendi şirketi tctvl etiketiyle yayımladığı yeni albümü “Bana Aşktan Söz Etme” dijital platformların yanı sıra Eylül 2018’de müzik marketlerdeki yerini alacak.