Metin Arolat

Metin AROLAT 28 Mayıs 1972 Tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.Anne tarafından Çerkez Baba tarafından yedi kuşak İstanbullu ve ondan önceki aile eşrafı Selanik’e dayanmaktadır. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitiren sanatçı Yönetmen olmak ve Müzik yapmak hevesiyle İstanbula taşınır. İstanbulda ilk önce bir Reklam ajansında Yönetmen Asistanı olarak işe başlayan sanatçı ardından Amerikaya gidip bir yandan Part Time işlerde çalıştı diğer yandanda University of Illinois’ta Reklamcılık eğitimi aldı. Amerikadaki Eğitimini Tamamlayan şarkıcı Amerikadan döner dönmez sırasıyla Star tv, Kanal 6 ve Atv’nin Tanıtım Bölümlerinde Yönetmenlik yaptı.Bununlada yetinmeyen sanatçı Sinan Çetin,Rezzan Tanyeli,Ömer Vargı,Turgay Çokuludağ gibi Reklam Yönetmenlerine Asistanlık yaptı. İlk Reklam filmi tecrübesini Loft Kot Firmasına çektiği reklamla elde eden sanatçı bu reklamla katıldığı Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinden (kendi dalında) ödül kazanır.Ödül kazanmasıyla işleri artan sanatçı Gazete-Promosyon filmleride dahil 600′den fazla Reklam filmi çeker. Bu sırada şarkı söyleme merakına kapılan sanatçı bir albüm yapar ve albüm ile birlikte müzik çevresi genişler, daha sonrasında yeni albümler yapan sanatçı Yönetmenliğide bırakmaz kendi şarkılarının klipleri ile Megastar Tarkan’ın klibini yönetir.

Müzik piyasasına 1995 Yılındaki “Ayrılık Olmaz” albümü ile adım atan sanatçı şimdiye kadar toplam 5 albüm yayımladı.Son Albümü “Çok Daha Ötesi”’ni 18 Haziran 2010 tarihinde müzik severlerin beğenisine sunan şarkıcı albümünde en çok “İZMİR” isimli şarkıya güveniyor..

Yukarıda bahsettiklerimiz dışında Metin AROLAT ile ilgili şunları ekleyebiliriz.foto2 Ailesine çok bağlı olan sıcakkanlı sanatçı kötü bir trafik kazasında Abisini kaybetti ve ardından çok sevdiği Babası hayata veda etti.Yaşadığı bu iki kötü ayrılık onda unutulmaz yaralar açmış. Baba tarafından “Ali Muhsin Paşa”,”Hasan İzzet Paşa” ve “Çerkez Mehmet” in torunu olan sanatçı ayrıca Mevlana’nın 23.kuşak torunu oluyor.Dedesi ise 23 Temmuz 1897 Doğumlu ünlü Türk şairi “Ali Mümtaz Arolat”dır.

Spor ve dolayısıyla Futbol ile alakası olmadığını söyleyen sanatçı Dedesinin “Galatasaray Lisesi” mezunu olmasından ötürü ailecek Galatasaray Taraftarı olduklarını söylüyor.

Son olarak kendisini anlattığı yazıdan alıntıladığımız bu yazımıza Metin AROLAT ile ilgili şunları ekleyebiliriz.

Alan Parsons Project,Beatles,Paul&Mary,John Denwer,Simon And Garfunkel,Sade,Peter Gabriel,Nina Simone,Sezen Aksu müzikleri dinlemeyi sever. Çizgi Roman koleksiyonu yapar, Kedi,Köpek ve Ördek besler, Gerilim filmleri ve Romanları okur, kendi çapında küçük hikayeler yazar. En Sevdiği şarkı Beatles’ın – Fool On The Hill.

TECHSOFT Web Tasarım Hizmeti Web Tasarım Hizmeti ile Hazırlanmıştır.