Onur Görgün 7 Mayıs 1987 tarihinde doğdu. İstanbul' da büyüyen, aslen Antalyalı olan Onur, küçük yaşlarda sahneye olan ilgisi ve müziğe karşı duyduğu aşkla tiyatroya başladı. 1998 yılında Beyoğlu Belediyesi Tiyatro Topluluğu'yla "Aile Bağları" adlı oyunda sahneye çıkmaya başladı.

Onur Görgün 7 Mayıs 1987 tarihinde doğdu. İstanbul' da büyüyen, aslen Antalyalı olan Onur, küçük yaşlarda sahneye olan ilgisi ve müziğe karşı duyduğu aşkla tiyatroya başladı. 1998 yılında Beyoğlu Belediyesi Tiyatro Topluluğu'yla "Aile Bağları" adlı oyunda sahneye çıkmaya başladı.

Daha donra dönemin Beyoğlu Belediye Başkanı Nusret Bayraktar'ın özel daveti üzerine Rize'nin Ardeşen ilçesinde Rafet El Roman ve İsmail Türüt ile ilk konserini verdi.
Ardından Türkiye'nin birçok müzikli eğlence mekanlarında sahne çalışmalarına
devam etti.

Onur Görgün'ün hayatının dönüm noktası belki de 2009 yılının Mayıs ayıyla başladı, babasının vefatıyla hüznünü, acısını, çaresizliğini ilk kez şarkı sözlerine ve notalara taşımaya başladı.
Gerek yaptığı sosyal çalışmalar ile tanınan, gerekse müzik piyasasından oldukça uzak durmaya çalışan kendine has bir yorumu, sahnesi ve tarzı olan Onur artık daha çok sahne teklifleri almaya ve müziğini insanlara sunmaya başladı.

Onur Görgün'ün hayatında ilk yaptığı beste olarak bilinen ve babasını kaybettiği gün yazdığı "Beyaz Geceler" o günlerin hatırasıdır. Halen müzik platformlarında ve sosyal medyada klibiyle de beğeni toplayan "Beyaz Geceler" Onur'un sahne çalışmalarını hızlandırdı.
Yıldız Tilbe'ye olan sevgisini ve hayranlığını bestelerine ve şarkı sözlerine yansıtan Onur Görgün, sosyal medya aracılığıyla ve ortak arkadaşları sayesinde sanatçıya ulaştı. Hayatında farklı bir yere sahip, sözleri ve müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan "Sevmeyeceğim" adlı şarkıyı seslendirebilme şansını yakaladı ve sosyal medya için şarkıyı kliplendirerek müzik severlere sundu, kısa bir süre de dinleyicileri tarafından
daha çok sevilmeye başladı.

Artık albüm yapmaya karar veren Onur Görgün Ferdi Tayfur'a ulaşarak kendisinin "Kör Talih" şarkısını okumak istediği söyledi, Onur'a tam destek veren Ferdi Tayfur kimseye vermediği şarkısını okuması için Onur Görgün'e hediye etti, aynı zamanda Yıldız Tilbe de Onur Görgün'e destek vermeye devam ediyordu ve albüm de artık Onur'un şarkıları hazırdı.

2015 yılında Türkiye'nin en önemli müzik adamlarından Erdinç Şenyaylar'ın
aranjörlüğü ile 6 şarkılık bir albüm yaptı. Engelliler Vakfı, Kimsesizler Vakfı ve Darülaceze Vakfı yararına yaptığı konserlerle sosyal sorumluluk bilincini sevenleriyle paylaşan Onur Görgün, ailesi ve dostlarıyla
vakit geçirmeyi çok seviyor.

İkinci single için kolları sıvayan ve projesi üzerinde 5 aydır çalışan Onur Görgün, Selim Çaldıran aranjörlüğünde, Yıldız Tilbe şarkısı olan "Bir Benim Ol" ve yine sözü müziği Türkiye'nin en önemli müzik adamlarından Erdinç Şenyaylar ve Reşat Şenyaylar'a ait olan "Ayrılık Vakti" isimli arabesk bir şarkıyla yeniden bizlerle.

TECHSOFT Web Tasarım Hizmeti Web Tasarım Hizmeti ile Hazırlanmıştır.